Paní Dýně

Sdílet
Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (3)
17.03.2023 - 19.03.2023

Počet volných míst: 2

Intenzivní víkendový kurz vaření - pokračovací (3)

Termín: 17. - 19. března 2023

Místo: Spálené Poříčí

Cena: 4.700 Kč/osoba

Zvu Vás na další víkendový kurz vaření vyvážené stravy na základě makrobiotických principů (vegan), kde Vám mohu předat svoje znalosti a kuchařské zkušenosti ze svojí dvacetileté praxe. Kurz bude probíhat v malém kolektivu do 12 osob.

Cílem tohoto kurzu je prohloubení znalostí a zejména představení speciálních praktických postupů při přípravě zdravé stravy. Na pokračovací kurzy přijímáme absolventy základního kurzu vaření (č. 1).

Téma kurzu: Jarní detoxikační strava

 • Navážeme na znalosti ze základního kurzu vaření (č. 1).
 • Připomeneme si sezónnost potravin a detailně se budeme věnovat jaru.
 • Játra jsou na jaře nejvíce oslabený orgán. Naučíme se, jak správně připravovat jarní stravu, abychom játra nezatěžovali.
 • Představíme si základní potraviny, které mají čisticí a detoxikační vlastnosti.
 • Budeme používat širokou škálu zelených zelenin, čerstvých natí i divokých bylin a naučíme se připravovat prospěšné saláty a klíčky.
 • Mimo stravu Vám doporučím i další metody a jednoduché přírodní léčebné postupy, které jsou pro naše tělo očistné.
 • Probereme téma půstů a podmínky jejich bezpečného provedení.
 • A dojde i na téma hubnutí, které samozřejmě není o hladovění…
 • Všechny pokrmy budeme připravovat společně – to znamená, že uvidíte i to, co se v knihách nedočtete.
 • Jako vždy, dostanete vytištěné informace a recepty.
 • Bude prostor na Vaše dotazy, sdílení Vašich zkušeností a mnoho dalšího ;-)

Ubytování je v podkroví zámku Spálené Poříčí v bývalých prostorách internátu střední školy (2-4lůžkové pokoje, sociální zázemí je společné na patře) a kurz vaření probíhá v kuchyni v objektu zámku.

Strava zahrnuje plnou penzi včetně dezertů a pitného režimu.

Cena kurzu: 4.700 Kč
V ceně je zahrnuto: 2x ubytování, 2x plná penze, dezerty, nápoje a kurz vaření (16 hodin). Pobyt začíná v pátek večeří a končí v neděli obědem.

Vezměte s sebou kamarádku nebo partnery! Spálené Poříčí a okolí nabízí spoustu krásných míst k pěším i cyklo-výletům. Cena pobytu bez kurzu je 1.700 Kč.

Záloha: Po rezervaci budete vyzváni k zaplacení zálohy 2.000 Kč za účastníka kurzu. Doplatek uhradíte v hotovosti při příjezdu.

Storno podmínky: Pokud dojde ke stornování pobytu z Vaší strany 8 a více dní před začátkem akce, vrátíme Vám přijatou platbu ve 100 % výši. Pokud stornujete pobyt 0-7 dní před začátkem akce, tak předem přijatá platba propadá ve prospěch pořadatele a tím zaniká nárok na její vrácení. 

Těším se na Vás ;-)

Rezervace pobytu:

Mgr. Lenka Rojíková, DiS.
tel. 776 815 273
e-mail: info@pani-dyne.cz

Informace o ubytování a zajímavostech v okolí: www.zamekspaleneporici.cz

REFERENCE

Lenky kurz vaření byl pro mě krásným propojením nových chutí a způsobů vaření o nichž jsem neměla ani tušení. Program byl nabitý, nudit se rozhodně nestihnete. Častokrát jsem se přistihla s výrazem úžasu, jaká je škoda, že jsem to nevěděla dříve. Líbí se mi Lenky laskavý a nenásilný přístup. Nic není dogmatické a nechává prostor, abychom si recepty uchopili po svém a zkoušeli si různé variace. Z organizačního hlediska bylo vše na podtrženou jedničku, líbilo se mi také prostředí krásného zámku ve Spáleném Poříčí. Mám v plánu se přihlásit na pokračování kurzu a rozšířit si nabyté zkušenosti, které teď s láskou uplatňuji i ve své kuchyni. :) Ali S.

Lenka je jeden z majáků, který mi ukazují správný směr. Vnímám okamžik bytí v její společnosti mnohem intenzivněji, protože v jejím kurzu vaření plyne čas klidně a lehce. A hlavně: Lenka vás vše naučí, ani nevíte jak! Intenzivně, rychle, ekonomicky mnoho postupů najednou, které do sebe zapadají. Připadáte si s ní jak v jiném světě, světě laskavosti k prvotřídním surovinám, pomoci i podpory, což vám zaručeně zvýší sebevědomí. Tak od ní skutečně odejdete plni inspirací, dojmů, radostí a nabytí energií dělat dál na sobě, respektive ve své kuchyni.
Lenka ke kurzu vytoří on-line diskusní skupinu a navzájem si vyměňujeme své nápady a odpovídáme na otázky, plníme o víkendech zadaná témata k rozšíření jídelníčku. Je to úžasná inspirace.
Lenka vám otevře jistě pár dveří do své duše, do světa kuchařských technik vaření, krájení, zásad ohledně energií potravin a typů příprav pokrmu. Mnoho také toho objevíte v sobě skryté a nepoznané talenty, vlohy dělat věci jinak, než jste byli dosud zvyklí. Lenka je neskutečně přátelská, laskavá, nápomocná.... obětavá, a to doslova! Ale to koneckonců sami poznáte pokud přijdete na nějaký z jejích kurzů vaření. A jak jsem se k ní dostala? Byla jsem na Kurzu zdravého životního stylu v Krkonoších, kde nám Lenka s jejím týmem nadšených kuchařů připravovala luxusní stravu po celý týden a po večeři se nám věnovala s komentářem receptů a příprav jídel, která nám vařila s láskou, moudrem a citem.
Leni, moc děkuji, že jsem Tě mohla poznat a jistě se budeme vídat dál ...Děkuji Gabriela N. z Lanškrouna