Paní Dýně

Název
Druh jídla
Ingredience
Vyhledat
Čaj ze skořápek vlašských ořechů
Autor: anonym
Datum: 31.01.2009
Chod: Nápoj
Celkové hodnocení
Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení
Moje hodnocení
Ingredience:
ořechy
Sdílet
Oblíbený
Postup přípravy
10 omytých skořápek vlašských ořechů dáme do 0,5l vody a pomalu vaříme 30 minut. Pak necháme ještě chvíli odstát, scedíme a popíjíme. Tento čaj doporučuje MUDr. Strnadelová jako velmi účinný prostředek při kašli, zejména při dlouhotrvajícím vlhkém kašli. Lze ho pít několik dní po sobě.

Věřte, že tento skořápkový čaj je velmi chutný nápoj úžasné medové vůně, barvy i chuti. Mile mě to překvapilo, čekala jsem že bude dost trpký. I naší malé (2,5 roku) velmi chutnal a od kašle nám pomohl. Pro jeho pití nejsou žádné kontraindikace. Rozhodně doporučuji vyzkoušet...

Pokud nemáte vlastní ořechy, tak skořápky někdy prodáváme i u nás v e-shopu: http://pani-dyne.cz/eshop/skorapky-vlasskych-orechu-250g/90/
Komentáře k receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit

18.11.2019
Paní Dýně
Ano, nejsou zde žádné kontraindikace
17.11.2019
Puntik
Mohu se zeptat,zda mohou užívat i těhotné? Dekuji
08.05.2011
anonym
My ho občas pijeme jako normální čaj, určitě tím neuškodíš.
06.05.2011
ha.jaja
Recept jsem před nějakým časem slyšela v rádiu a dost mě překvapil, pak jsem jej našla i zde v receptáři, nyní byla příležitost jej vyzkoušet, vařila jsem dcerkám (1,5 roku) a kombinovala s níže uvedenými zábaly (díky za návod!!) - ty jsem dávala na polední spaní, jinak by je setřásly, když jsem je vyndávala z kočárku, voněly česnekem jak langoše - i čajem z lotosového kořene. Také jsem byla překvapena a potěšena velmi příjemným aroma čaje. Ro.le, myslíš, že je možné pít i pokud žádné potíže s kašlem nejsou? Je opravdu velmi chutný, hodil by se kupř. k vůni Vánocům.
31.01.2009
anonym
Ještě jsme dávali obklady na hrudník: 1/2 měkkého tvarohu a 1 stroužek česneku zabaleno do pleny, hrudník se pod obkladem musí potřít sádlem nebo olejem, překrýt bavlněnou látkou, nechat zhruba hodinu. Obklady plíce pěkně uvolí, zklidní kašel a zprůchodní dýchací cesty. Také jsem jí vařila kuzu a lotosový čaj.
Vaše výtvory
Pro přidání fotky se musíte přihlásit