Detail receptu - použité ingredience a postup přípravy
 Jablkovo "tvarohový" koláč
Hodnocení:
Recept č. 781, Chod: Dezert, Autor: linjada, 27.10.2009 (4 hlasy)
Ingredience:
slad obilný, citron, jablka, tofu, mléko obilné / sójové, sirup javorový
Jablkovo "tvarohový" koláč
Postup přípravy / Složení MB talíře:
Listové těsto rozválíme a vložíme do pečící olejem vymazané kulaté formy,pokapeme sladěnkou rozředěnou vodou a citrónem, klademe jablíčka pokrájená na plátky,opět pokapeme sladěnkou. Dáme vařit tofu a rozmixujeme zatepla s trochou ovesného nebo sójového mléka,přidáme 2 PL másla Alsan,na doslazení sirup (javorový). Tofu nalijeme do formy. Posypeme skořicí.
Poznámky autora:
Vložíme do vyhřátě trouby, pečeme na 170°C. Výsledek je báječný, křehký a lehký. Dá se udělat i obyčejně bez tofu, jen použiji více jablíček.
Hodnocení receptu, odeslání dotazu či komentáře k receptu
Hodnotit recept a přidávat komentáře či dotazy mohou pouze přihlášení uživatelé.
Diskuze k receptu - komentáře a dotazy
Stela, 06.06.2010
Jako kompromis pro makro a nemakro přátelé-skvělý! (ikdyž asi spíš pro nemakro, obzvlášť když jsem použila koupené listové těsto ?!?)Hedvábné tofu(na podobné náplně a krémy je hedvábné tofu bezkonkurenční!!) jsem povařila s trochou vody, špetkou soli, hrozinkami, horké rozmixovala s plátkem Alsanu a nalila na jablíčka (bez sladěnky) a upekla.Výborné i jako vlažný moučník!
ibernie, 13.08.2010
Opravdu chutný "kompromis". Měla jsem lehce tužší spodek-použili jsme celozrnné listové těsto. Hedvábné tofu - úžasný, využila jsem ho poprvé. Opravdu hedvábné. Manžel se olizoval.
Nufka, 26.07.2011
Dnes jsem dělala manželovi k narozeninám, tofu jsem použila hedvábné bez Alsanu a bylo to super! Zmizel místo večeře:-( Ta už se do bříška nevešla:-)
Berenika, 14.05.2017
Opravdu vynikající! I rodiče se oblizovali. Tofu jsem měla taky hedvábné, takže výsledek vůbec nebyl cítit po tofu. Listové těsto sice kupované (domácí jsem zkoušela jednou a byla to katastrofa), ale aspoň vegan a bez konzervantů.
Věcný obsah: info@pani-dyne.cz, Web admin: admin@pani-dyne.cz