Detail receptu - použité ingredience a postup přípravy
 Dva z jednoho těsta
Hodnocení: nehodnoceno
Recept č. 635, Chod: Svačina, večeře, Autor: Beruška, 27.04.2009
Ingredience:
kvásek, mouka žitná, mouka pšeničná, ořechy, slad obilný, mouka kukuřičná, rozinky, semínka slunečnicová, semínka dýňová
Dva z jednoho těsta
Postup přípravy / Složení MB talíře:
Z žitného kvásku, vody a 3 hrnků žitné mouky zaděláme kvásek a necháme celou noc. Ráno přimícháme 4 hrnky pšeničné hladké, 2 hrnky celozrnné, 4 lžíce kukuřičné hladké, 2lžíce oleje a 2 lžičky soli. Polotuhé těsto rozdělíme na 2 díly - do prvního přimícháme lžíci kmínu a semínka dle chuti, do druhého 2 lžičky perníkového koření, slad, rozinky, ořechy atp. Těsto dáme do dvou velkých forem kynout.
Poznámky autora:
Těsto kyne asi 5 hodin - zcela zaplní formy.Pečeme ve vyhřáté troubě současně obě těsta. Formy vymazávám tukem a tu na perník vysypávám kokosem. Peču cca 30 minut na 150° a pak na 100° ještě asi 70 minut. Formy dávám na plech na který naliju před pečením cca 3 dl studené vody - kůrka není tak vysušená.
Hodnocení receptu, odeslání dotazu či komentáře k receptu
Hodnotit recept a přidávat komentáře či dotazy mohou pouze přihlášení uživatelé.
Diskuze k receptu - komentáře a dotazy
kyskam, 06.01.2010
Dobry den, Bertusko, chžtela jsem sezeptat na kvasek, delate si ho sama nebo ho nekde kupujete? Diky
Beruška, 11.01.2010
Dobrý dne, kvásek jsem dostala od Věrky Chasákové a stále jej obnovuji. Má úžasnou výdrž, už to bez újmy zvládl v lednici i bez přikrmování 2 týdny. Bydlím kousek od Přerova, takže ráda blízkobydlícím část věnuji. Jinak jsem zaregistrovala, že lze koupit sušený v prodejnách zdravé výživy nebo DM drogerii a dokonce v některých pekařstvích si jej lze objednat.
Věcný obsah: info@pani-dyne.cz, Web admin: admin@pani-dyne.cz