Paní Dýně

Název
Druh jídla
Ingredience
Vyhledat
Lízátka pro děti
Autor: ro.le
Datum: 30.10.2008
Chod: Dezert
Celkové hodnocení
Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení
Moje hodnocení
Sdílet
Oblíbený
Postup přípravy
Do rendlíku dáme trochu sezamového oleje, ječmennou sladěnku a stejné množství pšeničného sirupu. Za neustálého míchání necháme zkaramelizovat, což trvalo déle jak 15 minut. Pak přidáme trošku najemno nastrouhané citronové kůry a šťávu z citronu. Směs nám tím zeřídne, tak opět zahřejeme a necháme zkaramelizovat.

Lžičkou potřenou olejem směs nabereme, namotáme na kousek špejle a položíme na stůl potřený olejem. Necháme lehce zchladnout a rukama modelujeme různé tvary. Můžeme také tvarovat vystřihováním nůžkami, otiskováním konce špejle, rukojeti lžičky a tak podobně. Do tvarování přizvěte i děti! Vše nám ochotně předvedla Věrka Chasáková se synem.

Komentáře k receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit

27.11.2017
Blanka Stříbrná
mnammnam
16.11.2014
Berenika
Fungovalo by to i s rýžovým sirupem, aby mohla být lízátka bezlepková? Díky.
16.07.2014
Paní Dýně
Právě že ano, ne nadarmo se mu dle oficiální terminologie říká bonbonářský sirup.
09.07.2014
muff
Hmm, to vyzkoušíme. Je tam nutný ten pšeničný sirup?
19.01.2014
pa.ta
Super receptík. Vařila jsem hmotu opravdu pozvolna asi dvě hodiny asi jsem dala víc citronu, než je třeba. Ještě jsme si je vylepšili o čerstvou zázvorovou šťávu a jsou fakt luxusní. Díky:o)
04.06.2012
ro.le
Samozřejmě že je to těmi dovozovými slady. Použij klasickou českou sladěnku ze Sladovny Bruntál :-)
30.05.2012
šprinclová
Lízátka mi nechtějí ztuhnout, přitom to vařím i půl hodiny. Jak píšou ostatní, doba tuhnutí je dlouhá, ale pak se v puse znova začnou rozpouštět a sjedou ze špejle. Použila jsem slady z Country Lifu, mohlo by to být tím?
19.01.2009
stevey
Taky se mi nepodařilo vystihnout dobu tuhnutí a opakovaně se tvary měnily, ale jinak jsou lizatka vyborna. Jen ty tvary jsou asi lepsi delat hodne male, protože ty velké i když jsou mě pěkné se nedají strčit do pusinky dítěte:-)
02.11.2008
xylda
Lízátka jsme vyrobili s klukama a povedla se. Akorát jsem nevystihla dobu tuhnutí a nandala je do skleničky dřív. Jistě si dovedete představit ten elegantní rozblemc, který jsem pak páčila ze stěn sklenice a znovu tvarovala:)
30.10.2008
lety
To je super, hned to s děckama vyzkouším.
Vaše výtvory
Pro přidání fotky se musíte přihlásit