Paní Dýně

Název
Druh jídla
Ingredience
Vyhledat
Špaldový chléb
Autor: stevey
Datum: 06.02.2008
Chod: Svačina, Večeře
Celkové hodnocení
Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení
Moje hodnocení
Ingredience:
kvásek
semínka slunečnicová
semínka lněná
vločky ovesné
Sdílet
Oblíbený
Postup přípravy
Těsto vypracujeme ze špaldové mouky s přidáním malého množství ovesných vloček (2 - 3 lžíce jemných vl.),soli, drceného kmínu,mletého anýzu (nemusí být),asi po 1 lžíci slunečnicových a lněných semínek, asi 2 - 3 lžice žitného kvásku a vody. Necháme kynout nejlépe přes noc nebo půl dne a pak pečeme při 200 stupních 1 hodinu.

Chléb dělám vždy od oka.Vodu dávám dle potřeby,přidávat postupně špalda hodně saje ale těsto musí být spíš řídší. Po propracování bude pružné-propracování je důležité.Dělám z časových důvodů hnětačem a pak dávám kynout do vymazané a vysypané skleněné mísy a přiklopím ji a takto i peču,je pak štavnatější a není tak suchý. Ke konci pečení trochu pokapu studenou vodou a ještě na chvilku přikryju.

Komentáře k receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit

06.08.2010
mihni
Děkuju za super nápad péct chleba přiklopený, to mně nějak nenapadlo:) Opravdu není tak vysušený. Se skladováním jsem měla taktéž problém, v utěrce i papírovém sáčku rychle ztvrdne....tak jsem zvědavá, jak to bude tentokrát.
13.02.2008
ro.le
Dnes jsem chléb pekla a na to že to byl první pokus tak se povedl výborně. Jen jsem měla problém odhadnout množství a trochu mě to v noci překynulo. Takže kdo má hranatou formu jako já (25x12x7) je to asi tak na 400g mouky. Dále jsem neodhadla sůl a dala lžičku, což je na náš vkus slanější - příště dám míň. Pekla jsem to odklopené, ale do trouby jsem dala kastrůlek z vodou.
07.02.2008
stevey
Ještě mohu doplnit, že se mi osvědčilo chléb i v té skleněné formě na pečení skladovat, také přiklopený a pak myslím déle vydrží měkký.Místo vloček lze použít trocha pohanky nebo celý udělat jen ze špaldy.Já dělávám asi tak 3/4kg mouky, ale klidně jde na zkoužku i z půl kila a více samozřejmě také, když budou jedlíci co to sní.
Vaše výtvory
Pro přidání fotky se musíte přihlásit