Paní Dýně

Název
Druh jídla
Ingredience
Vyhledat
Sushi
Autor: ro.le
Datum: 02.02.2008
Chod: Svačina, Večeře
Celkové hodnocení
Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení
Moje hodnocení
Ingredience:
řasa nori
rýže bílá
tempeh
řepa červená
ryby
tamari
řasa hiziki
umeocet
Sdílet
Oblíbený
Postup přípravy
Plátek řasy Nori opražíme nad plamenem sporáku a dáme na bambusovou rohož. Na řasu rozetřeme asi 1cm teplé uvařené rýže a dobře ji mokrou vařečkou umačkáme. V horním nebo dolní části necháme pruh asi 2 cm bez rýže a ten lehce potřeme vodou. Doprostřed rýže umístíme pruh náplně a sushi pomocí rohože srolujeme a pevně stiskneme. Rohož rozbalíme a váleček sushi necháme vychladnout. Krájíme na plátky.

Náplň sushi 1: Smažený tempeh, červená řepa povařená ve vodě s umeoctem, kvašená zelenina. Náplň 2: Marinovaný plátek lososa, zelený salát, kvašená ředkev daikon, řasa hiziki dušená v tamari omáčce s vodou.

Komentáře k receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit

20.11.2015
venisy
Paní Dýně, není to poprvé, co jsem tady vznesla dotaz a vždy se dočkám odpovědi. Je to milé, vážím si toho, děkuji!
17.11.2015
Paní Dýně
Já osobně dělám suši buď vegan nebo s uzeným lososem. Syrové maso nepoužívám.
14.10.2015
venisy
Můžu mít otázku? ;-) Někde jsem četla, že syrová ryba (byl to článek právě o sushi), je líp stravitelná než tepelně upravovaná. Potažmo jsem se ještě z jiného zdroje dočetla, že syrové maso je pro člověka přirozenějši, lepší. Jaký je váš nároz na toto?
26.04.2012
lulu
Tak my jsme velkymi milovniky sushi, ale dnes by me Japonci hnali :D Potrebovala jsem rychlou veceri a mela jsem od obeda uvarene kroupy. Tak jsem je ochutila stejne jako sushi ryzi a naplnila lososem a zeleninou. No nebylo to uplne ono, ale chutnalo to i tak a moc :D
20.01.2010
ro.le
Jo, wasabi tam taky máme rádi!
20.01.2010
Phormacek
hehe, libi se mi jak se lidi boji si toho lososa dat jen syroveho, ktery tam mimochodem patri, vyborne ho ochuti wasabi, ktere tu ani neni zmineno no skoda....
Vaše výtvory
Pro přidání fotky se musíte přihlásit