Paní Dýně

Název
Druh jídla
Ingredience
Vyhledat
Chleba ve vajíčku aneb rychle a levně
Autor: monchi
Datum: 14.05.2009
Chod: Svačina, Večeře
Celkové hodnocení
Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení Paní Dýně - hodnocení
Moje hodnocení
Sdílet
Oblíbený
Postup přípravy
Silnější krajíc kvásk. chleba potřít z jedné strany rýž. misem a z druhé strany paštikou Tataráček(Sivo), omotat silnějším proužkem řasy Nori (na šířku) a obalit ve vajíčku (= rozmíchaná hraška s vodou, mišutka, Würzl). Osmažit z obou stran v sez. oleji a je to! Příloha: napařená mrkev + pórek (pokapaný citrónem), čerstvá rukola a ředkvička.

Jarní pickles jako doplňek talíře: jarní cibulka + čínské zelí + tenké plátky ředkvičky + nastrouh. mrkev + kedluben.
Komentáře k receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit

15.11.2014
leusa
Monchi, je to opravdu jeden plátek chleba namazaný z obou stran a obalený, nebo dva plátky namazané a spojené, pak obalené, usmazené atd...? Na fotce to dost klame ;-) vypada to ale úžasné a ještě líp to bude určitě chutnat, Takže hned jak napařím čerstvý chlebík, nebo po pár dnech bych to chtěla vyzkoušet.
26.08.2010
Vendy
Ano, pickles necháš kvasit 4-5 dní v pokojové teplotě, hotové přednáš do sklenice a uložíš v lednici.
25.08.2010
ibernie
Vendy, děkuji za radu. Zkusím ho znovu. Dělala jsem opravdu jen zelí. Zkusím tu trojkombinaci. Kvašák je v pokojové teplotě, ne v lednici?
23.08.2010
Vendy
Dělala jsi pickles pouze ze zelí ? Ideální je kombinace zelí, mrkev, cibule ...myslím, že ta cibule je tam hodně důležitá - urychluje kvasný proces. Na kurzu nám říkali, že plíseň na pikles může být způsobena chymicky ošetřenou zeleninou. Přeji Ti ať se další pokus podaří :-).
23.08.2010
ibernie
Výborné, rychlé, jednoduché - ideální kombinace!!! Poraďte, zkoušela jsem pickles a nepovedlo se. Po 3 dnech v minikvašáku jsem tam měla plíseň. Nevím, kde byla chyba. Zelí jsem nakrájela, promačkala se solí(pěkně pouštělo vodu), namačkala do kvašáku, zatížila, dala to dřívko. Kde je chyba?
05.01.2010
Terez
Skvělý nápad, je to opravdu moc dobrá alternativa vajíčkové topinky. Recept mě nadchl:)
11.11.2009
Vendy
Tak jsem tuhle mňamku konečně také vyzkoušela a měla všech velký úspěch. Poznámka kam se hrabe chleba je vajíčku je opravdu trefná :-)).
11.11.2009
rendelin
Takže včera jsem tuto baštu dělala k večeři, jen jsem neměla proužek nori, tak jsem přidala do obalovací směsi sušenou drcenou nori a pak jsem chleby spíchla párátkem, aby držely u sebe. Bylo to výborný. MOC:-))
10.11.2009
monchi
Ano, Würzl je zeleninový vývar v prášku. Lze zakoupit i v DM od Alnatury. Občas ho použiji místo soli.
10.11.2009
rendelin
Jo, ještě jsem se chtěla zeptat na pickles. S MB teprve začínám, dokupuji různé ingredience a potřebné nářadí. Pickles zatím dělám tak, že zeleninu nakrájím, pomačkám, přidám sůl a ume ocet dám do zavařovací sklenice a položím na to půllitr s vodou, abych to zatížila a přes to celé dám balvněnou plenu a obvážu gumičkou. Nechávám 1-2 dny při pokojové teplotě, pak to s manželem zbaštíme. Jak tak čtu, 2 dny jsou asi málo, bojím se ale nechávat to při pokojové teplotě (cca kolem 24 stup.) 5 dní. Prosím poraďte.díky renata
10.11.2009
rendelin
Zdravím všechny, chtěla bych se zeptat na ingredienci v tomto receptu -Würzl- máš na mysli bujon? Pokud ano rozpouštíš ho v té směsi hrašky a vody? Díky renata
16.08.2009
komár
místo tataráčku jsem použila rozmixované marinované tofu a bylo to moc dobré:)
21.05.2009
Olga
Děkuji za návod a popis na výrobu pickles. Konečně se v tom pořádně vyznám. :-) Co se týká loupání zeleniny, já taky loupu většinu kupované konvenční zeleniny. Kartáčkem očistím jen vlastně vypěstovanou. Samozřejmě, pod slupkou nejvíce vitamínů, ale to si každý musí zhodnotit a rozhodnout sám. Mockrát děkuji za rady.
20.05.2009
monchi
Přesně tak - nemám v konvenční koř. zeleninu v tomto ohledu příliš velkou důvěru. Nevím, jak se pěstuje a o tom, co s ní dělají po vypěstování ani nemluvě - na krámě je volně prodejná, takže se v ní kdekdo přehrabuje atd. Navíc má známá na vlastní oči v jednom nejmenovaném supermarketu viděla, jak tam zeleninu sprejují. I to umocnilo moji nedůvěru, a tak ji raději loupu (celer, petržel, č. řepu, kedluben vždy; mrkev se vždy snažím kupovat bio, což u předchozích druhů většinou nelze, takže tu vydrbu, i když někdy i ta bio začne mít na povrchu takové podivné šedivé skvrny, tak ji radši oloupu). Vím, ro.le, co máš na mysli - pod povrchem je nejvíce vitamínů... Jsem teď v rozpacích. Nevěřila bych, že někdo neloupe konvenční koř. zeleninu. Každopádně díky za inspiraci. Mám teď o čem přemýšlet ;-)
20.05.2009
anonym
Já tedy dělám veškerou zeleninu jen kartáčkem, dokonce i červenou řepu a celer. Snad jen kedlubnu okrajuji. Máš pocit, že konvenční kořenová zelenina má na povrchu něco špatného? U jablka bych to pochopila, když je stříkané.
20.05.2009
monchi
Ro.le, tou 1 lžičkou soli se také neřídím. Jak uvádím, dělám to podle oka a buď dám méně nebo více... To uvedené množství 1 ČL se většinou uvádí v literatuře apod. Jinak kořenovou zeleninu neokrajuji, ale loupu škrabkou. Pokud mám zeleninu ze zahrádky či pěknou v bio kvalitě, tak ji jen důkladně vydrbu kartáčkem... ;-)
20.05.2009
anonym
Já zase udělám ráno kotel lisovaného salátu a co nesníme v poledne zatížím do druhého dne a pak přendám do lednice. Postupně ujídáme a ze salátu se stává pickles. Každý den jiná chuť :-) Jinak soli (či umeocta, shoyu) podle chuti, rozhodně bych se tou lžičkou neřídila pořád. Taky obvykle přidávám hned na začátku trochu vody ze staršího pickles aby to šlo rychleji. Jinak Monchi, už jsem si párkrát všimla jak okrajuješ kořenovou zeleninu, není to škoda?
20.05.2009
monchi
Krátkodobě kvašené pickles: Zeleninu najemno pokrájet nebo nastrouhat, dát do mísy, přidat mořskou sůl (uvádí se 1 lžicka soli/1 kg zeleniny) a rukama promíchat a hlavně pořádně promačkat. Nechat chvilku proležet, až zelenina začne pouštět šťávu, a pak přendat do minikvášáku, zatížit a nechat kvasit 3-5 dní (já většinou nechávám 5 dní). Je důležité mít čerstvou zeleninu, protože ta obs. ještě dost vody, zatímco stará už je dost vysušená. Sůl dávám většinou podle oka - když dlouho nepouští šťávu (to už je znát při promačkávání), tak trochu soli ještě přidat. Také se doporučuje dělat pickles s kousek cibule/šalotky, protože ta ten kvasný proces pomůže dobře nastartovat. A hlavně se nebát zašpinění - já to vše (kromě krájení ;-) dělám rukama. Tak hodně zdaru při picklování ;-)
20.05.2009
Olga
Ahoj, velmi mě zaujalo jarní pickles. Doma dělám jen z bílého zelí, mám i minikvašák. Mohla bych poprosit o podrobnější postup? Jak dlouho mám nechat kvasit? Nikdy nevím, kolik soli, vždy dávám podle chuti a jestli mám přidat vodu do pickles nebo ne. Budu moc ráda, když mi poradíš, děkuji.
20.05.2009
Dei
dělám něco podobného z tvrdšího chleba, když nám náhodou zbyde. nechám nasáknout v hrašce, osmažím, pomažu hořčicí, cibule, kvašené zelí nebo okurka. kam se hrabe smaženka :)
Vaše výtvory
Pro přidání fotky se musíte přihlásit